Czy ozon niszczy wirusy?

Blog

Na czym polega ozonowanie?

W dzisiejszych czasach zwracamy większą uwagę na czystość otoczenia. W internecie przybywa ofert firm świadczących usługi dezynfekcji mieszkań i samochodów, choć nie każdy wie jak dokładniej wygląda taki zabieg. W dużym skrócie mówiąc ozonowanie to jedna z bezpieczniejszych metod dezynfekcji, która nie wymaga używania środków chemicznych i bakteriobójczych. Zamiast nich jest wykorzystywany gaz, wykazujący silne działanie utleniające. Jest to więc doskonała metoda skutecznej likwidacji bakterii, roztoczy oraz grzybów. Warto z niej korzystać szczególnie gdy potrzebujemy odkazić mieszkanie, biuro lub inne pomieszczenie po kwarantannie, gdyż ozonowanie usuwa nie tylko wspomniane mikroorganizmy, ale również grzyby i pleśnie. Ozon jest używamy także w przypadku dezynfekcji pojazdów oraz odgrzybiania klimatyzacji.

Jak działa ozon?

Ozon to trójatomowa cząsteczka tlenu, która wykazuje silne działanie dezynfekujące. Sam ozon skutecznie eliminuje mikroorganizmy szkodliwe dla zdrowia ludzi, za pomocą utleniania. Wystarczy więc wypełnić nim pomieszczenie które chcemy oczyścić, aby pozbyć się nie tylko bakterii i roztoczy, ale również nieprzyjemnych zapachów których podłożem są wspomniane mikroorganizmy. Jest to więc doskonały sposób na usunięcie dymu papierosowego, zapachu spalenizny lub innych nieczystości np. po remoncie. Stosuje się go również do czyszczenia kanałów wentylacyjnych, do których nie sposób dotrzeć przy użyciu klasycznych środków chemicznych.

Jak wygląda proces ozonowania?

Do przeprowadzenia zabiegu dezynfekcji używa się tak zwanych ozonatorów. Są to niewielkie urządzenia które uruchamia się na określony czas, po podłączeniu do źródła zasilania. Ozonator wytwarza gaz, który powstaje na skutek wyładowań elektrycznych, i który wypełnia pomieszczenie usuwając nieczystości i bakterie.

My jako profesjonalna firma czyszcząca z ogromnym doświadczeniem w branży oferujemy ozonowanie w Łodzi oraz okolicznych miejscowościach, dojeżdżając do klienta. Proponujemy jedną z najbardziej ekologicznych i nieszkodliwych dla otoczenia metod, będąc jednocześnie niezwykle skutecznymi. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą usług, kontaktu oraz rezerwowania terminów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.