Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

Blog

W jaki sposób przygotować mieszkanie do usuwania insektów?

Przed zamówieniem usług usuwania karaluchów, usuwania pluskiew oraz innych insektów, bardzo często pada pytanie – w jaki sposób prawidłowo przygotować mieszkanie? W dzisiejszym wpisie postaramy się rozwiać wątpliwości, i doradzimy jak przygotować pomieszczenia w których będziemy przeprowadzali usługę dezynsekcji. Zapraszamy do krótkiej lektury!

Na czym polega dezynsekcja?

Dezynsekcja to w dużym skrócie mówiąc zwalczanie szkodników. Najpopularniejszymi stosowanymi metodami jest opryskiwanie, zamgławianie oraz opylanie. W każdej z tych metod nanosimy substancję chemiczną w postaci płynu lub mgły, na przedmioty które poddajemy dezynsekcji. Warto pamiętać że środki stosowane w tego typu zabiegach mogą być szkodliwe, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. W jaki więc sposób przygotować wnętrze do usuwania insektów?

Wszystko zależy od wybranej metody oraz środków które zastosujemy. Podstawą jest dokładne zabezpieczenie żywności oraz przedmiotów codziennego użytku, które mają częsty kontakt z naszym ciałem (np. ręczniki do kąpieli). W niektórych przypadkach niezbędne jest opuszczenie dezynsekowanego pomieszczenia na kilkanaście godzin, gdy do pozbycia się insektów używamy bardzo silnych środków chemicznych. Taką informację oczywiście przekazujemy odpowiednio wcześniej, a metodę dobieramy dopiero po wstępnych oględzinach oraz konsultacji z klientem. O jakich jeszcze środkach należy pamiętać?

Przygotowanie mieszkania do zamgławiania i opryskiwania

Metodę zamgławiania i opryskiwania używa się najczęściej w przypadku usuwaniu prusaków, mrówek oraz karaluchów – czyli tych insektów, które na ogół pojawiają się w mieszkaniach. W jaki więc sposób przygotować mieszkanie do tego typu zabiegu? Przede wszystkim:

1. Na początek warto dokładnie przejrzeć miejsce które będzie poddawane dezynsekcji oraz rozpoznać gdzie dokładniej występuje najwięcej insektów. To z pewnością ułatwi ich późniejszą eliminację.

2. Jeżeli insekty pojawiają się w trudno dostępnych miejscach, niezbędne będzie odsunięcie wszelkiego rodzaju sprzętów oraz mebli, tak abyśmy mieli do nich pełen dostęp.

3. Bardzo ważnym krokiem o którym wcześniej wspomnieliśmy jest usunięcie lub schowanie wszystkich produktów spożywczych, a najlepiej wyniesienie ich z pomieszczeń które będą poddawane dezynsekcji. Jeżeli nie jest to możliwe, niezbędne będzie ich dokładne zabezpieczenie przy użyciu pojemników próżniowych.

4. Tak jak w przypadku produktów spożywczych, niezbędne jest również zabezpieczenie przedmiotów codziennego użytku – najlepiej wynosząc je poza obszar dezynsekcji.

5. Wszystkie urządzenia elektroniczne należy odłączyć od prądu, szczególnie jeżeli znajdują się blisko siedliska insektów.

Co zrobić po dezynsekcji?

Po przeprowadzonym zabiegu usuwania insektów, należy opuścić pomieszczenia na minimum 2-3 godziny od momentu wykonania usługi dezynsekcji. W tym czasie zastosowane środki osiądą i wyschną, przez co staną się nieszkodliwe. Po tym czasie należy dokładnie przewietrzyć całe mieszkanie lub dom, oraz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Dobrym pomysłem będzie również skorzystanie z profesjonalnej usługi dezynfekcji, aby odświeżyć powietrze i wyeliminować roztocza, kurz i bakterie.

Kolejnym elementem o którym należy pamiętać, jest dokładne wymycie wszystkich miejsc które będą miały kontakt z żywnością oraz przedmiotami codziennego użytku. Pamiętajmy więc o blacie kuchennym, zlewie, stołach, szafkach oraz innych miejscach w których przechowujemy zarówno produkty spożywcze jak i te których bardzo często używamy. Jeżeli w domu znajdują się zwierzęta, dodatkowo należy dokładnie umyć podłogi.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą pełną ofertą usług, naszym wpisem w którym wyjaśniamy na czym polega deratyzacja oraz do odwiedzenia naszej podstrony w której przedstawiamy naszą usługę dezynsekcji na terenie Łodzi oraz okolicznych miejscowości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.